8 Marca Dzień Kobiet | Moja wizja kobiecośći | Świętuj swoją kobiecość cały rok!

Dzisiaj jest Nasz dzień, Dzień Kobiet. To właśnie dziś powinnyśmy, bardziej niż zwykle, celebrować swoją kobiecość! W przeszłości nie czułam potrzeby obchodzenia tego święta, miałam wręcz wrażenie, że mnie nie dotyczy. Jednak w końcu dojrzałam i stałam się kobietą, poczułam moc kobiecej siły i wagę tego dnia!

Ten szczególny dzień zainspirował kobiety, blogerki, do stworzenia wspólnie czegoś pięknego, czyli blogerskiej akcji poświęconej kobiecości. Bo to właśnie my, blogerki jesteśmy jej wyznawczyniami i propagujemy w Sieci wszystko, co związane jest z kobiecym życiem, kobiecym pięknem. Dziś wspólnie będziemy Wam opowiadać o naszej wizji kobiecości i jak się ona zmieniała na przestrzeni lat. 

W imieniu swoim i wszystkich innych kobiet - zapraszam!

dzień kobiet 8 marca, blogerska akcja na dzień kobiet, życzenia na dzień kobiet, moja wizja kobiecości, kobiecość, sukienka w grochy, różowe goździki,dotsnails, paznokcie w kropki,

Kiedy byłam dziewczynką otaczały mnie same silne kobiety. Obserwowałam kobiety nieprzejednane, nieposiadające słabości i niepokazujące uczuć. Intrygowała mnie, a jednocześnie przerażała mnie ich siła. Ich autorytety były tak wielkie, że z łatwością przysłaniały mi mężczyzn. W dzieciństwie nie widziałam mężczyzn ani ich roli. Kobiecość zaczęła kojarzyć mi się z nadludzką mocą i noszeniem wszystkiego na swoich barkach.

Nie podobało mi się bycie dziewczynką. Byłam słabsza. Postanowiłam więc być taka jak chłopcy, wygadana, głośna i agresywna. Pokazywałam to w swoim zachowaniu i ubiorze. Kobiecość nie kojarzyła mi się z czymś pięknym, tylko z samymi problemami i ograniczeniami. Chciałam od tego uciec, nie chciałam stać się kobietą. 

dzień kobiet 8 marca, blogerska akcja na dzień kobiet, życzenia na dzień kobiet, moja wizja kobiecości, kobiecość, sukienka w grochy, różowe goździki,dotsnails, paznokcie w kropki,

Kobiecość jest darem. Kiedy dojrzewamy, rozkwita jak piękny kwiat

Kiedy stałam się dorosła jeszcze nie czułam się kobietą. Swoją kobiecość odkryłam dopiero po kilku latach bycia w stałym, bezpiecznym związku. Czasem odnoszę wrażenie, że w układance zwanej kobiecością bardzo ważnym elementem jest mężczyzna. To nasza druga połowa, męskość. Czując bliskość mężczyzny i jego odmienność o wiele łatwiej jest dostrzec kobiece cechy. 

W dzieciństwie wyobrażałam sobie, że mężczyzna to coś zbędnego, niepotrzebnego. Kobieta powinna być samowystarczalna na każdym polu, kobieta orkiestra. Nie było tam miejsca na subtelność czy migrenę. Kobieta powinna wziąć wszystkie obowiązki na siebie i jeszcze mężczyznę, jako kolejny problem.

Kiedy poznałam odpowiedniego partnera wszystko się zmieniło. Byłam zaskoczona tym, że on nie oczekuje ode mnie takiego poświęcenia. Prosił jedynie o sprawiedliwy podział ról i obowiązków, ponieważ sam sobie ze wszystkim nie poradzi. Odkrywanie kobiecości to proces. Moja kobiecość zaczęła rozkwitać, kiedy oparła się pewnie o męskie ramię.

Związek jest jak żywy organizm, jedno nie może funkcjonować bez drugiego i każdy ma swoją rolę. Poczułam się kobietą, kiedy zobaczyłam, że sama moja obecność i kobieca siła jest dla niego wsparciem. Ta moc nie wymaga specjalnych zaklęć. Fantastycznie się odnalazłam w typowo kobiecych obowiązkach, nie wstydzę się tego i nie czuję, że mi to uwłacza. Wręcz poprzez te codzienne czynności poznałam smak kobiecości i domowego jedzenia przygotowanego z miłością. 

dzień kobiet 8 marca, blogerska akcja na dzień kobiet, życzenia na dzień kobiet, moja wizja kobiecości, kobiecość, sukienka w grochy, różowe goździki, dotsnails, paznokcie w kropki,

Codziennie celebruję swoją kobiecość

Dbam o siebie! Z czułością pielęgnuję swoje ciało i włosy. Regularnie odwiedzam kosmetyczkę oraz fryzjera. Zadbane paznokcie, włosy i skóra, to wizytówka każdej kobiety! Staram się znajdować czas na makijażowe sesje przy własnej toaletce z filiżanką ulubionej kawy. Kocham makijaż! Szminką, naszym kobiecym atrybutem, podkreślam swoją kobiecość.

Badam się! Zwracam uwagę na swoje zdrowie. Pamiętam o wizytach u ginekologa, USG piersi, cytologii. Nie zapominam o dentyście i okuliście. Trzymam zdrową dietę, obserwuję swój organizm i staram się zaspokajać wszystkie jego potrzeby.

Rozwijam się! Odnalazłam swoją pasję! Cały czas dokształcam się w dziedzinie marketingu, copywritingu i fotografii. Poszerzam swoją wiedzę w temacie odpowiedniej pielęgnacji skóry, jej funkcjonowania. Wciąż poszukuję informacji o wpływie diety na wygląd naszej cery, próbuję nowych, zdrowych przepisów i alternatyw. Kulinarne eksperymenty sprawiają mi ogromną radość.

Wspieram! Pomagam innym kobietom w ich rozwoju. Pokazuję, na swoim przykładzie, że warto rozwijać swoje zainteresowania. Z chęcią angażuję się w różne blogowe akcje. Popieram decyzje moich koleżanek, staram się być dla nich pomocą, wysłuchać, po prostu jestem kobietą dla innych kobiet. 

dzień kobiet 8 marca, blogerska akcja na dzień kobiet, życzenia na dzień kobiet, moja wizja kobiecości, kobiecość, sukienka w grochy, różowe goździki,

Pozwalam sobie na słabości

To kobieca natura. Czasem zdarzają się słabsze dni, zwłaszcza raz w miesiącu, podczas miesiączki. Pozwalam sobie wtedy na odczuwanie słabości, odpuszczam. Stawiam wtedy na fizyczną i psychiczną regenerację. Opiekuję się sobą pod ciepłym kocem, z termoforem i herbatą. Kobiecość to również ból, na przykład porodu, jednak jesteśmy stworzone, żeby go dobrze znosić.

Zdaję sobie sprawę, że jestem fizycznie słabsza od mężczyzny, więc pozwalam sobie pomóc. Nie biorę wszystkiego na siebie, pozwalam mu się wykazać w swojej roli i nie chodzi tu tylko o odkręcanie słoika. Skąd mężczyźni mają wiedzieć, że czasem potrzebujemy wsparcia, kiedy my nigdy nie wyrażamy takiej potrzeby?


dzień kobiet 8 marca, blogerska akcja na dzień kobiet, życzenia na dzień kobiet, moja wizja kobiecości, kobiecość, sukienka w grochy, różowe goździki,

Moja wizja kobiecości

Kiedy stałam się kobietą uświadomiłam sobie, że kobiecość ma moc i warto ją podkreślać na każdym kroku. Lubię patrzeć na kobiece kobiety, które są świadome swojej siły, urody, mocy sprawczej. Mimo to nie tracą swojej subtelności i delikatności. Doskonale zdają sobie sprawę, że łagodnością połączoną ze stanowczością i dyplomacją mogą osiągnąć więcej niż krzykiem. Taką kobietą chcę być!

Kobiecość to nie tylko same słabości i trudności. Podziwiam kobiety za moc ich charakteru i to, że bronią swoich racji i ne dają się złamać, dążą do celu. Kobiecość to siła, mistrzostwo w multitaskingu, bezgraniczna matczyna miłość, wyrozumiałość dla drugiego człowieka, umiejętność wsparcia bez słów, wrażliwość i różnorodność piękna.


Moje kochane Kobiety! Tego Wam właśnie życzę, żebyście odnalazły swoją kobiecość i ją pielęgnowały. Bądźcie sobą! Bądźcie kobietami!

Akcję współtworzę z innymi, wspaniałymi blogerkami! Zajrzyjcie na ich blogi oraz Instagramy i poznajcie ich wizję kobiecości!
A jaka jest Wasza wizja kobiecości? 
Czy coś się zmieniło, kiedy stałyście się kobietami? 
Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz, sprawiasz mi nim ogromną przyjemność oraz motywujesz do dalszego działania.
Na każdy komentarz staram się odpowiadać.
Zachęcam Cię również do obserwowania mojego bloga oraz śledzenia mojego profilu w aplikacji Instagram.